Zpráva z kontrolní akce odboru HV a PBU na Ústeckém Majálesu 2024

Ústecký Majáles 2024

I v letošním roce proběhl v Letním kině v Ústí nad Labem největší studentský festival v Ústeckém kraji – Ústecký Majáles, který se každoročně těší velké popularitě a účasti tisíců nadšených návštěvníků. Festival nabízí širokou škálu hudebního a kulturního programu, komfortní prostor pro relaxaci, kulturní aktivity a širokou nabídku gastronomických pochoutek. Součástí této kulturní akce je bohatý hudební program včetně stánkového prodeje.

Pracovníci oddělení hygieny výživy Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje se sídlem v Ústí nad Labem provedli státní zdravotní dozor zaměřený na kontrolu stánkového prodeje občerstvení. Jednalo se o stánky s prodejem nealkoholických a alkoholických nápojů, grilovaných pokrmů (masa, klobásy, sýry, párky), hranolek, burgerů, langošů, baget, trdelníků, vaflí.

Kontroly byly zaměřeny na dodržování osobní a provozní hygieny, skladování potravin a polotovarů, způsob tepelného opracování masa, způsob manipulace s potravinami a pokrmy, vybavení stánků zařizovacími předměty a způsob zásobování pitnou vodou. Dále bylo sledováno značení alergenů a dodržování záručních lhůt včetně nabývacích dokladů k prodávanému sortimentu.

V průběhu akce bylo provedeno celkem 6 kontrol. Závady nebyly zjištěny.

Zpracoval: odbor HV a PBU

Sdílejte příspěvek:

Prozkoumejte i další kategorie:

Související příspěvky: