Kontroly stánkového prodeje občerstvení na akci Řípská pouť 2024

Kontroly stánkového prodeje občerstvení na akci Řípská pouť 2024

Řípská pouť je každoročně pořádána obcí Krabčice. Pro návštěvníky je připravená široká nabídka využití volného času od atrakcí, výstav drobného zvířectva až po prodej nepotravinářského a potravinářského zboží.

Provozovatelé stravovacích služeb nabízejí pro zákazníky široký sortiment občerstvení. V nabídce nalezneme studené, teplé i alkoholické nápoje, grilované uzeniny, různé typy fritovaných pokrmů – hranolky, langoše a jiné.

V rámci státního zdravotního dozoru byly provedeny kontroly stánkového prodeje rychlého občerstvení. Kontroly byly zaměřené na dodržování osobní a provozní hygieny, manipulaci a skladování nabízených potravin či pokrmů, včetně kontroly dat použitelnosti či minimální trvanlivosti,  plnění povinnosti poskytnout informace o alergenech obsažených v nabízených nápojích a pokrmech, kontroly kvality olejů využívaných při smažení a označení zákazu prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let. Dále byla kontrola zaměřena na vybavení mobilních zařízení, zajištění pitné vody a WC pro obsluhu.

Celkem bylo provedeno 11 kontrol a nebylo zjištěno porušení kontrolovaných parametrů. V době šetření provozovatelé stravovacích provozů plnili nezbytné požadavky vyplývající z platné legislativy.

Na výsledky kontrolního šetření má velký vliv opakující se edukační činnost ze strany Krajské Hygienické stanice Ústeckého kraje na organizátora akce, ale i na samotné provozovatele stravovacích služeb.

Sdílejte příspěvek:

Prozkoumejte i další kategorie:

Související příspěvky: